DTS20W21-39JC
Mfr.Part #
DTS20W21-39JC
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
1 (Unlimited)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Backshell Type :
Solid
Body Material :
Aluminium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS20W21-39JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded