DTS20W21-39JA
Mfr.Part #
DTS20W21-39JA
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Shielded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thermoplastic
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Datasheets
DTS20W21-39JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded