DTS20W21-39HN
Mfr.Part #
DTS20W21-39HN
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Current Rating :
13A
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-39HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded