DTS20W21-39HE
Mfr.Part #
DTS20W21-39HE
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Orientation :
E
Current Rating :
13A
Olive Drab Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Receptacle, Male Pins
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Datasheets
DTS20W21-39HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded