DTS20W21-39HD
Mfr.Part #
DTS20W21-39HD
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
D
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Gold
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Olive Drab
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-39HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded