DTS20W21-39HC
Mfr.Part #
DTS20W21-39HC
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
yes
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Thermoplastic
Backshell Type :
Solid
Orientation :
C
Environment Sealed
ECCN Code :
EAR99
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
13A
Mounting Type :
Panel Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS20W21-39HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded