DTS20W21-39HB
Mfr.Part #
DTS20W21-39HB
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
DIN Conformance :
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Filter Feature :
Orientation :
B
Current Rating :
13A
50.0μin 1.27μm
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20W21-39HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded