DTS20W21-16JE
Mfr.Part #
DTS20W21-16JE
Description
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
E
Current Rating :
13A
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W21-16JE
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded