DTS20W21-16JD
Mfr.Part #
DTS20W21-16JD
Description
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP
Orientation :
D
Crimp
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
IEC Conformance :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
1 (Unlimited)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Feature :
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-16JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded