DTS20W21-16JA
Mfr.Part #
DTS20W21-16JA
Description
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
Non-RoHS Compliant
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20W21-16JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded