DTS20W21-16HD
Mfr.Part #
DTS20W21-16HD
Description
CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
13A
Mixed Contacts :
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
D
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
DTS20W21-16HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded