DTS20W21-11PD
Mfr.Part #
DTS20W21-11PD
Description
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Aviation, Marine, Military
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Olive Drab Cadmium
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
23A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
D
Aluminum
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W21-11PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded