DTS20W21-11PC
Mfr.Part #
DTS20W21-11PC
Description
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
yes
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
23A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W21-11PC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded