DTS20W21-11PB
Mfr.Part #
DTS20W21-11PB
Description
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
50.0μin 1.27μm
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
B
DIN Conformance :
JESD-609 Code :
e4
ECCN Code :
EAR99
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
23A
Datasheets
DTS20W21-11PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded