DTS20W21-11JC
Mfr.Part #
DTS20W21-11JC
Description
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
DIN Conformance :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
23A
Total Number of Contacts :
11
ECCN Code :
EAR99
Shell Size - Insert :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Datasheets
DTS20W21-11JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded