DTS20W19-32HN
Mfr.Part #
DTS20W19-32HN
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Published :
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
N (Normal)
COPPER ALLOY
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W19-32HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded