DTS20W19-32HD
Mfr.Part #
DTS20W19-32HD
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Termination :
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Gold
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
Aviation, Marine, Military
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS20W19-32HD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded