DTS20W19-32HC
Mfr.Part #
DTS20W19-32HC
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
32
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
7.5A
Orientation :
C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
ECCN Code :
EAR99
Empty Shell :
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS20W19-32HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded