DTS20W19-32HB
Mfr.Part #
DTS20W19-32HB
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Solid
Reach Compliance Code :
Unknown
Orientation :
B
yes
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
REACH SVHC :
No SVHC
Panel Mount
Option :
GENERAL PURPOSE
32
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS20W19-32HB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded