DTS20W19-32AA
Mfr.Part #
DTS20W19-32AA
Description
CONN RCPT HSNG MALE 32POS PNL MT
EAR99
Plating - Body :
Shell Material :
Aluminum Alloy
Aluminium
Contact Plating :
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Ratings :
Environment Resistant
Shell Size :
19
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Number of Contacts :
32
Published :
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago)
IEC Conformance :
No
REACH SVHC :
Unknown
Filter Feature :
Datasheets
DTS20W19-32AA
Circular, Crimp, Receptacle ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS20W19-32AA Overview
DTS20W19-32AA Features
DTS20W19-32AA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W19-32AA Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT