DTS20W17-26PA
Mfr.Part #
DTS20W17-26PA
Description
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating :
7.5A
26
Factory Lead Time :
12 Weeks
Threaded
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
50.0μin 1.27μm
Radiation Hardening :
Datasheets
DTS20W17-26PA
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded