DTS20W17-26JB
Mfr.Part #
DTS20W17-26JB
Description
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unknown
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
Cadmium
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
50.0μin 1.27μm
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
B
Datasheets
DTS20W17-26JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded