DTS20W17-26HE
Mfr.Part #
DTS20W17-26HE
Description
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Environment Resistant
Reach Compliance Code :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
E
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
DTS20W17-26HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded