DTS20W17-26HC
Mfr.Part #
DTS20W17-26HC
Description
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
REACH SVHC :
No SVHC
Panel Mount
Option :
GENERAL PURPOSE
Bulk
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
C
Gold
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
DTS20W17-26HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded