DTS20W15-19SE-LC
Mfr.Part #
DTS20W15-19SE-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Circular Connector Housings
Plating - Body :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Environment Resistant
Feature :
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
REACH SVHC :
Unknown
Number of Contacts :
Aluminium
HTS Code :
Threaded
Datasheets
DTS20W15-19SE-LC
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Threaded
DTS20W15-19SE-LC Overview
DTS20W15-19SE-LC Features
DTS20W15-19SE-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W15-19SE-LC Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT