DTS20W15-19SB-LC
Mfr.Part #
DTS20W15-19SB-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Unknown
Number of Contacts :
19
Plating - Body :
Gold
HTS Code :
Threaded
Feature :
Datasheets
DTS20W15-19SB-LC
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Threaded
DTS20W15-19SB-LC Overview
DTS20W15-19SB-LC Features
DTS20W15-19SB-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W15-19SB-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT