DTS20W15-19PE-LC
Mfr.Part #
DTS20W15-19PE-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
Environment Resistant
HTS Code :
Gold
Number of Contacts :
Flanges, Panel
Plating - Body :
Cadmium
Feature :
Shielded
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Datasheets
DTS20W15-19PE-LC
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Threaded
DTS20W15-19PE-LC Overview
DTS20W15-19PE-LC Features
DTS20W15-19PE-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W15-19PE-LC Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT