DTS20W15-19PB-LC
Mfr.Part #
DTS20W15-19PB-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
Circular Connector Housings
Gender :
Receptacle
Packaging :
Bulk
Mount :
Flanges, Panel
Body Material :
Aluminium
Published :
Ratings :
Environment Resistant
Number of Contacts :
19
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
REACH SVHC :
Unknown
Fastening Type :
Threaded
Feature :
Shielded
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Plating - Body :
Cadmium
Datasheets
DTS20W15-19PB-LC
Circular, Crimp, Receptacle Bulk Threaded
DTS20W15-19PB-LC Overview
DTS20W15-19PB-LC Features
DTS20W15-19PB-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS20W15-19PB-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT