DTS20W15-19JD
Mfr.Part #
DTS20W15-19JD
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
No
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
1 (Unlimited)
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DTS20W15-19JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded