DTS20W15-19JC
Mfr.Part #
DTS20W15-19JC
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
DIN Conformance :
Backshell Type :
Solid
Aluminium
Option :
GENERAL PURPOSE
Olive Drab
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS20W15-19JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded