DTS20W15-19HE
Mfr.Part #
DTS20W15-19HE
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Orientation :
E
Cadmium
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20W15-19HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded