DTS20W13-4SN
Mfr.Part #
DTS20W13-4SN
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
13A
Orientation :
N (Normal)
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS20W13-4SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded