DTS20W13-4SB
Mfr.Part #
DTS20W13-4SB
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
13A
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Current Rating :
13A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
B
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
DTS20W13-4SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded