DTS20W13-4PD
Mfr.Part #
DTS20W13-4PD
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation :
D
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating (Amps) :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
13A
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
DTS20W13-4PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded