DTS20W13-4PB
Mfr.Part #
DTS20W13-4PB
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Min Operating Temperature :
-65°C
Aluminum
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
B
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS20W13-4PB
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded