DTS20W13-4JE
Mfr.Part #
DTS20W13-4JE
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
E
Max Operating Temperature :
175°C
Current Rating (Amps) :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS20W13-4JE
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded