DTS20W13-4JC
Mfr.Part #
DTS20W13-4JC
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
13A
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Min Operating Temperature :
-65°C
Orientation :
C
Datasheets
DTS20W13-4JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded