DTS20G19-32PA-6149
Mfr.Part #
DTS20G19-32PA-6149
Description
DTS20G19-32PA-6149
Number of Positions :
32
Contact Gender :
Male
Shell Size :
19
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, EMI SHIELDED, POLARIZED
Total Number of Contacts :
32
IEC Conformance :
MIL SERIES CONNECTOR ALUMINUM ALLOY CABLE AND PANEL 32 Positions NICKEL PLATED
DTS20G19-32PA-6149 Overview
DTS20G19-32PA-6149 Features
DTS20G19-32PA-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS20G19-32PA-6149 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT