DTS20G17-26SA-6149
Mfr.Part #
DTS20G17-26SA-6149
Description
DTS20G17-26SA-6149
Contact Gender :
FEMALE
Shell Size :
17
Total Number of Contacts :
26
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, EMI SHIELDED, POLARIZED
Number of Positions :
26
DIN Conformance :
MIL SERIES CONNECTOR ALUMINUM ALLOY CABLE AND PANEL 26 Positions NICKEL PLATED
DTS20G17-26SA-6149 Overview
DTS20G17-26SA-6149 Features
DTS20G17-26SA-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS20G17-26SA-6149 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT