DTS20G15-18PE-6149
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS20G15-18PE-6149
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
DTS20G15-18PE-6149
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
Number of Positions :
18
RoHS Status :
RoHS Compliant
18 Positions
DTS20G15-18PE-6149 Overview
DTS20G15-18PE-6149 Features
DTS20G15-18PE-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS20G15-18PE-6149 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT