DTS20F21-39JE
Mfr.Part #
DTS20F21-39JE
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
Aviation, Marine, Military
Backshell Type :
Solid
Orientation :
E
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
50.0μin 1.27μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS20F21-39JE
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk E Threaded