DTS20F21-39JD
Mfr.Part #
DTS20F21-39JD
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
D
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
ECCN Code :
EAR99
Environment Sealed
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Aluminum
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
DTS20F21-39JD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded