DTS20F21-39JB
Mfr.Part #
DTS20F21-39JB
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
39
ECCN Code :
EAR99
50.0μin 1.27μm
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Environment Resistant
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
13A
Aviation, Marine, Military
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Orientation :
B
Environment Sealed
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20F21-39JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Threaded