DTS20F21-39HN
Mfr.Part #
DTS20F21-39HN
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
N (Normal)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Datasheets
DTS20F21-39HN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Threaded