DTS20F21-39HE
Mfr.Part #
DTS20F21-39HE
Description
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Aluminum
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
E
Current Rating :
13A
Mixed Contacts :
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS20F21-39HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk E Threaded