DTS20F21-39AE
Mfr.Part #
DTS20F21-39AE
Description
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~200°C
For Male Pins
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS20F21-39AE
Receptacle Housing Aluminum Alloy Panel Mount Electroless Nickel 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS20F21-39AE Overview
DTS20F21-39AE Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS20F21-39AE Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS20F21-39AE Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT