DTS190316UD/AC5-Z6P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS190316UD/AC5-Z6P
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Type :
Cord
Published :
Mount :
Desktop
Voltage - Input :
100V~240VAC
Output Power :
60W
Max Output Current :
3.16A
Input Connector :
IEC 320-C14
Cord Length :
47.2 1.20m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Lead Free
Applications :
ITE (Commercial)
Max Power Dissipation :
60W
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Voltage - Output :
19V
Efficiency :
78%
Output Current :
3.16A
Polarity :
Positive
Operating Temperature :
0°C~40°C