DTS180067SUDC-P7N
Mfr.Part #
DTS180067SUDC-P7N
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Height :
24.892mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Polarization :
Negative Center
Output Connector :
Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Max Power Dissipation :
12W
Output Power :
12W
Cord Length :
72 1.83m
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
18V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Output Current :
670mA
Input Type :
Cord
Size / Dimension :
2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
Polarity :
Negative
Output Current :
670mA
Efficiency :
70%