DTS180067SUDC-P6N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS180067SUDC-P6N
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
0.45lb 204.12g
Polarity :
Negative
Max Output Current :
670mA
Connector Type :
PLUG
Form :
Desktop (Class II)
Polarization :
Negative Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Desktop
Input Connector :
IEC 320-C8
Max Power Dissipation :
12W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Published :
Cord Length :
72 1.83m
Output Current :
670mA
Size / Dimension :
2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
Output Power :
12W
Voltage - Output :
18V
Lead Free :
Lead Free
Height :
24.892mm
Input Type :
Cord
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
70%
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm