DTS180067SUDC-P6/RP
Mfr.Part #
DTS180067SUDC-P6/RP
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Power :
12W
Max Output Current :
670mA
Polarization :
Positive Center
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Output Current :
670mA
Max Power Dissipation :
12W
Size / Dimension :
2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
Efficiency :
70%
Height :
24.892mm
Voltage - Output :
18V